Aktualności

Spotkania w sprawie wykonywania wyroków ETPCz

Spotkania na temat wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odbędą się w dniach 2 i 3 października 2012.

2 października o godzinie 14 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka będzie miało miejsce spotkanie robocze organizacji współpracujących w ramach Forum Społeczeństwa Obywatelskiego UE-Rosja.

Natomiast w ramach tegorocznej konferencji Human Dimension Implementation Meeting zostanie zorganizowany panel na temat wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń na temat problemów z implementacją orzeczeń ETPC w różnych krajach Rady Europy, oraz dyskusja na temat kompleksowych środków systemowych, które powinny być wdrożone w celu usprawnienia tego procesu.

Wśród zaproszonych gości są:

dr Adam Bodnar (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)

Harry Hummel (Netherlands Helsinki Committee)

Elena Shakhova (Citizens Watch)

Natalia Taubina (Public Verdict Foundation)

Arkadiy Buschenko (Ukrainian Helsinki Human Rights Union)

Dyskusję będzie moderować Dominika Bychawska-Siniarska, koordynatorka programu „Europa Praw Człowieka”.

Spotkanie odbędzie się 3 października o godzinie 18 w hotelu Sofitel Victoria, Sala nr 1.

Human Dimension Implementation Meeting to największa w Europie konferencja poświęcona prawom człowieka. Uczestniczą w niej przedstawiciele OBWE, państw członkowskich OBWE, społeczeństwa obywatelskiego oraz innych organizacji międzynarodowych. Przedmiotem spotkania będzie dyskusja na temat stopnia wdrożenia zobowiązań międzynarodowych a także nowych wyzwań w obszarze praw człowieka. Celem konferencji będzie także podzielenie się dobrymi praktykami oraz sformułowanie rekomendacji mających na celu skuteczniejszą ochronę praw człowieka.

Więcej informacji na temat tegorocznej konferencji dostępnych jest tutaj.

Nadchodzące Wydarzenia