Aktualności

Konferencja prasowa i zaproszenie na Paradę wolności

We wtorek 2 czerwca w Centrum Prasowym Foksal, siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbyła się konferencja prasowa pt. Europejskie Igrzyska prezentem dla najgorszego dyktatora w Europie. Konferencja ta była jednym z elementów międzynarodowej kampanii „Sport for Rights”, której celem jest nagłośnienie przypadków łamania praw człowieka w Azerbejdżanie i krytyka brutalnej polityki azerskiego rządu wobec demokratycznej opozycji w przededniu otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku.

Konferencja została zorganizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Polską Zieloną Sieć, a zaproszonymi panelistami byli: Dominika Bycjawska-Siniarska, Koordynatorka Programu „Europa Praw Człowieka” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Aleksandra Antonowicz-Cyglicka, Koordynatorka Programu „Globalne Południe” w Polskiej Zielonej Sieci oraz Paveł Usov, Przewodniczący Zarządu Białoruskiego Centrum Badań Europejskich. Debatę prowadził Wiktor Świetlik z Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Konferencja prasowa odbyła się na 10 dni przed ceremonią otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku. 12 czerwca  o godz. 16.00 Helsińska Fundacja Praw Człowieka wraz z Amnesty International oraz Polską Zieloną Siecią organizuje marsz ze Skweru Wolności Słowa przy ul. Mysiej pod Ambasadę Azerbejdżanu na ul. Zwycięzców 12 ku uczczeniu aktywistów i dziennikarzy broniących praw człowieka w Azerbejdżanie wtrąconych do więzień za swoją działalność. Zapraszamy do przyłączenia się do Parady!

Tutaj znajdą Państwo materiały pokonferencyjne.